Regały z systemem Radio Shuttle

Regały z systemem Radio Shuttle – System ten sprawdza się szczególnie w przemyśle spożywczym, zwłaszcza w chłodniach i mroźniach. Regały składają się z pionowych ram oraz montowanych na nich metalowych poziomów nośnych wraz z szynami, które utrzymują jednostki ładunkowe na każdym poziomie. Wewnątrz montuje się również belki nośne jako podpory szyn. W stworzonych w ten sposób korytarzach towarowych przemieszcza się wózek elektryczny. Na końcach szyn znajdują się odbojniki, które zabezpieczają wózek przed spadnięciem z regału używa się zdalnie sterowanego wózka transferowego, co umożliwia stworzenie wielopoziomowej zabudowy w zblokowanych tunelach. Rozwiązania te umożliwiają nie tylko zwiększyć wykorzystanie kubatury magazynu i zredukować czas potrzebny na załadunek oraz rozładunek nawet o 50% ale również obniżają ryzyko wypadków i uszkodzeń regałów.

Regały te instalowane są w dwóch konfiguracjach:

  • drive in – z dostępem do palet z jednej strony regału (rotacja zapasów w modelu LIFO),
  • driver through – z dostępem do palet z obu stron regału (rotacja zapasów w modelu FIFO).

Zalety regałów z systemem Radio Shuttle

  • Szerokie zastosowanie – dopasowanie do potrzeb niemal każdej branży. Skutecznie zastępują inne rozwiązania magazynowe, wypierają regały paletowe oraz wjezdne.
  • Większa dostępność do ładunków, ze względu na obecność platformy satelitarnej.
  • Dostępne w przystępnych cenach, w porównaniu do innych rozwiązań. Największym wydatkiem w całej inwestycji są platformy satelitarne. Od ich jakości i funkcjonalności zależy ostateczna cena. Istnieje możliwość zdecydowania, ile platform będzie wchodziło w skład całego systemu magazynowego. 
RTC Regały