Regały automatyczne

Regały automatyczne – W regałach automatycznych podpory nośne wyposażone są w elementy jezdne umożliwiające przemieszczanie regału po podłożu – najczęściej po specjalnie do tego celu przystosowanych szynach. Pozwala to wyeliminować korytarze transportowe (ruchome podstawy zapewniają dostęp do każdego gniazda regałowego z jednego korytarza) i maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię magazynową. Z tego powodu najczęściej instaluje się je w obiektach, w których koszt utrzymania jednostki powierzchni składowania jest relatywnie wysoki (np. chłodniach i mroźniach) lub tam, gdzie krótki czas dostępu do ładunku nie jest istotny (np. archiwa).

Zalety regałów automatycznych:

  • Znakomite wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Dają możliwość składowania dużej ilości towarów.
  • Obsługa w magazynie jest znacznie sprawniejsza. Układnice przenoszą ładunki, co zdecydowanie zwiększa wydajność pracy.
  • Automatyczne urządzenia mogą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że magazyn może działać nieprzerwanie przez cały rok, bez żadnych przerw.
  • Składowane ładunki są monitorowane przez system zarządzania WMS, co gwarantuje kontrolę wszystkich działań zachodzących w magazynie.
RTC Regały